Številko 112 pokličite:
Ko kličete na številko 112 povejte:
Ko pošljete besedilno sporočilo v sili:
V sporočilno polje vpišite kaj se je zgodilo. Vpišite vrsto pomoči, ki jo potrebujete (medicinska pomoč, gasilci, policija,...). Preverite vpisane podatke, jih po potrebi popravite in pošljite. Poslani besedilni klic se izpiše na računalniku v najbližjem Centru za obveščanje. Operaterja nanj opozori zvočni signal. Ob prevzemu klica se operaterju prikaže posredovano sporočilo in približna lokacija pošiljatelja. Operater pisno odgovori na vaš klic v sili. Njegov odgovor oziroma dodatna vprašanja se izpišejo na zaslonu vašega telefonskega aparata. Na prejeto sporočilo lahko odgovorite, lahko pošljete dodatne informacije ali pa ga zaključite. Klic lahko zaključi tudi operativec. Podatek o tem, ali je klic zaključen in kdo ga je zaključil, se izpiše na vašem telefonu in na zaslonu računalnika v Centru za obveščanje.
Besedilni klic v sili 112 je namenjen predvsem gluhim in naglušnim ljudem. Sprožite ga lahko z vseh mobilnih telefonov GSM.
Pravno obvestilo
Ob klicu na številko 112 klicni center pridobi podatke o telefonski številki in lokaciji kličočega. Pogovor klicočega z operativcem v regijskem centru za obveščanje in reševalci se snema. Podatke se hrani 6 mesecev. Zloraba klica na 112 ter znamenj za pomoč in nevarnost je kazniva.
Nesreče so različne, za vse pa velja naslednje: